17 miejsce

Lufthansa

Lufthansa

Ocena główna 4.40 4
 • Start głosowania: 2012-10-31
 • Liczba głosujących pasażerów: 3790 3790
 • Oceniono kryterium: 176780
OPINIE O LINII LOTNICZEJ: Lufthansa
 • MPL LH27 Marca 2019
  +0 plus -1 minus
  Wiele razy latam Lufthansą i jestem z niej bardzo zadowolony. Obsługa, wręcz rewelacyjna, a największe opóźnienie to 20 minut. Polecam wszystkim:D
 • Senator MilesMore24 Marca 2019
  +0 plus -1 minus
  Jestem klientem Lufthansy od 20 lat. Przez lata przyzwyczaiłem się do tego, że nawet w najdalszym zakątku świata widząc logo Lufthansy mogę czuć się bezpieczny i szczęśliwy, bo z pewnością podróż będzie udana, a miła obsługa poradzi sobie z wszelkimi problemami. To już niestety przeszłość. Obecny poziom obsługi oraz stosowane praktyki biznesowe zaczynają przypominać najgorsze drogie linie lotnicze. Dokładnie tak, jak to stało się kilka lat temu z United Airlines. Chwalone przez wszystkich i chętnie wybierane linie lotnicze stały się udręką i pośmiewiskiem amerykanów. Lufthansa zmierza dokładnie w tym samym
  Kierunku. Przykre...
 • Rafal Lichwala22 Marca 2019
  +0 plus -0 minus
  Uwaga!!! niech nikt nie liczy na dawny profesjonalizm i dobrą obsługę klienta.
  Lufthansa stała się liną gorszą od podrzędnego małego przewoźnika, dla którego nie liczy się dobra obsługa pasażera i utrzymanie z nim dobrych relacji na przyszłość, a jedynie zysk. W moim przypaku sprawa wygląda tak, iż na 3 tygodnie przed planowanym lotem uległem wypadkowi na skutek którego nie będę się mógł poruszać przez kilka miesięcy. Na złożony wniosek o anulowanie lub chociaż przeniesienie lotu na inny termin dostałem odpowiedź, że ich to nic nie obchodzi, a to, że przebywam w szpitalu, to już mój poblem.

  Kupiłem bilet do Kostaryki, droższy niż u innych przewoźników, licząc na profesjonalizm i ludzkie podejście w przypadku opóźnień itp. (nie zakładałem takiego obrotu sprawy, że jednak nie będę mógł fizycznie odbyć podróży z przyczyn mi niezależnych), natomiast teraz widzę jak bardzo się myliłem.

  Decydując się na przewoźnka mając do wyboru kilka opcji stanowczo odradzam linie Lufthansa. Wybierając najtańszą linię będziecie Państwo tak samo lub nawet lepiej obsłużeni, a przynajmniej zaoszczędzicie pieniądze.
 • Krzysztof Horbacz08 Marca 2019
  +1 plus -0 minus
  Cena adekwatna do usług.... Zawsze są opóźnienia!
 • Krzysztof Horbacz07 Marca 2019
  +0 plus -1 minus
  Tragedia!!!! Lot z Monachium codziennie opóźniony.. Ciężko jest przewidzieć opóźnienie.... Codziennie to samo. Nie można zaplanować lotu godzinę później skoro wiemy że zawsze jest tak samo? Lufthansa to najgorsza linia
 • Aleksandra Xxx29 Grudnia 2018
  +2 plus -1 minus
  Szukam osób którzy mimo zakupu biletu i odprawy nie wylecieli dn. 22.12.2018 z Monachium do Katowic e-mail [email protected]
 • Janusz Wach27 Grudnia 2018
  +3 plus -0 minus
  Nie polecam tej linii lotniczej. 14.12.2018 leciałem tą linią na trasie Addis Abeba - Frankfurt - Warszawa. Z Addis Abeby lot był opóźniony o ponad godzinę. We Frankfurcie wydawało się, że lot będzie lepszy. Wsadzili nas do autobusu i wieźli do samolotu gdzieś na sam koniec tego ogromnego lotniska. Jechaliśmy chyba 15 minut. Po przyjeździe na miejsce trzymali nas w autobusie ok. 10 minut, a kierowca coś negocjował z kimś w mundurze Lufthansy. Ostatecznie wypuszczono nas z autobusu i pozwolono wejść na pokład samolotu, po czym powiadomiono nas, że samolot jeszcze nie został rozładowany po wcześniejszym locie z uwagi na ...... brak personelu. Poinformowano nas również, że samolot będzie teraz rozładowywany, następnie zatankowany, załadowany naszymi bagażami i na koniec spryskany odmrażaczem (na skrzydłach). W samolocie czekaliśmy na wylot ok. 1,5 godziny. Byłem wściekły, ale pomyślałem, że `zdarza się`. Niestety tydzień po mnie tę samą trasę pokonywał kolega i w jego przypadku niestety znowu Lufthansa okazała się beznadziejną linią. Tym razem we Frankfurcie zawieźli pasażerów do samolotu,który okazał się ....... zbyt małym i zabrakło miejsc dla pasażerów z kartami pokładowymi. Po tym Lufthansa szukała samolotu, który pomieściłby wszystkich pasażerów lecących do Warszawy. Samolot znaleźli, pasażerów załadowali i ...... rozpoczęli poszukiwanie pilotów informując pasażerów o postępach w poszukiwaniach, że `piloci już są na lotnisku i zaraz przybędą do samolotu`. Latam po całym świecie jednak zazwyczaj nie korzystam z Lufthansy. Tym razem skusiłem się i raczej w przyszłości będę omijał tę linię szerokim łukiem. Latałem liniami krajów afrykańskich i azjatyckich, ale takiego cyrku jak w Lufthansie to nie doświadczyłem jeszcze nigdy.
 • Tomasz Piec22 Grudnia 2018
  +5 plus -2 minus
  Witam-nie polecam tej lini straszne dziady-21:12:2018.Lot Wiedeń Monachium Monachium Meksyk i dalej.Lot z Wiednia opóźniony pare godzin opóźnienie brak dalszego połączenia z Monachium kompletna olewka pasażerów brak kompetentnej obsługi odsyłanie od serwisu do serwisu środek nocy.Do tego infolinia która wszystkim obiecuje pomoc a w rzeczywistości pierwszy mail przychodzi po paru godzinach...Efekt końcowy wylot następnego dnia ale przez Frankfurt do Cankun zamiast Mexico City i dalej radź sobie sam...
 • Mirosaw Mazur04 Grudnia 2018
  +2 plus -2 minus
  w dniu 26.10.2018 wracałem z Sevilii przez Monachium do Gdańska.W Monachium mieliśmy bardzo duże opóźnienie do Gdańska.Po dotarciu w końcu do celu podrózy okazało się że mój bagaż został zniszczony i rozkradziony.Oczywiście natychmiast udałem się do reklamacji na lotnisku w Gdańsku,gdzie został spisany protokół zniszczeń i zrobione zdjęcia.
  Wszystko to zostało wysłane do odpowiednich instytucji,walizka do Dofi1920,gdzie reklamacja została bardzo sprawnie i szybko załatwiona.DZIĘKUJĘ.Jednak dalej nie było już tak miło.Lufthansa odpowiedziała mi że nie ponosi odpowiedzialności za bagaż zaginiony.Odpisałem że mój bagaż nie zaginął tylko został zniszczony i ROZKRADZIONY .Niestety kazali zgłosić się do firmy niemieckiej która takie sprawy rozwiązuje(wynajęcie adwokata i poniesienie kosztów) i tym sposobem pokazali gdzie mają pasażerów a szczególnie tych z Polski.straciłem do lufhansy całe zaufanie i uważam że obecnie w rankingu lini lotniczych mają i tak za wysoką pozycję .
 • Ireneusz Wolak14 Września 2018
  +1 plus -0 minus
  To beznadziejna, bezczelna firma. Zawsze miałem o niej jak najlepsze zdanie. Wiadomo - niemiecki porządek i rzetelność. Niestety, 27.XI.2017 r., chciałem lecieć do Antalii, przez Frankfurt lot LH1363. Podstawiono mniejszy samolot i 14 pasażerów zostawiono samym sobie. Mnie zaproponowano lot za kilka godzin do Frankfurtu, z tym, że we Frankfurcie sam musiałbym sobie zorganizować i wykupić bilet do Antalii, bo samolot na który miałem wykupiony bilet, odlatywał wcześniej. Nic więcej nie zaproponowano, jak tylko lot do Frankfurtu - nie wiem po co miałbym tam lecieć. Ostatecznie kupiłem on-line nowy bilet do Antalii przez Warszawę.
  Lufthansa zwróciła mi 341,23 Euro, co nie pokryło nawet kosztu nowego biletu (1813 zł.), nie mówiąc o nerwach i straconym dniu. Oczywiście mogę dochodzić odszkodowania sądownie, ale musiałbym opłacić kancelarię do prowadzenia sprawy i tracić czas i znowu nerwy. Lufthansa zdaje sobie z tego sprawę, że większość klientów, tak jak ja dzisiaj, w trosce o własne zdrowie odpuści. Czuję się bezczelnie okradziony i oszukany przez Lufthansę. Ostrzegam przed korzystaniem z tak dziadowskiej firmy.
 • Jerzy Szmurek18 Czerwca 2017
  +5 plus -5 minus
  Unikam tych linii jak ognia,od kiedy zamiast do Toronto pozostawili mnie na lotnisku w Montrealu z 14 letnim dzieckiem (było to 11.09.2001r).Żadnego odszkodowania,żadnej odpowiedzialności,żadnej troski o pasażera.
 • Mariusz Stalka02 Lipca 2017
  +8 plus -1 minus
  Katastrofalna linia. Ciągle opóźnienia. I co najgorsze nie licz na to, że przylatując do lotniska docelowego przyleci z Tobą bagaż. Linia notorycznie gubi bagaże. A tłumaczenia ludzi pracujących dla tej linii wręcz dziecinne. Opinia na podstawie loty Rzym - Monachium - Gdańsk - 2.07.2017.
  Ostrzegam to jest już gorzej niż tania linia.
 • Mazen Bondok13 Stycznia 2017
  +5 plus -2 minus
  Worst airline ever, I use LH because I get the shortest transit time in Germany (flying between Cairo, Egypt and Warsaw, Poland). Otherwise the airline is the worst no entertainment on board, extremely uncomfortable seats and above all they mishandled my luggage almost every time I used the airline, my luggage was lost 3 times out of 4 flights and I have to wait for few days to receive my luggage. I will definitely not fly on Lufthansa again.
  • Robert Urban12 Czerwca 2017
   +5 plus -1 minus
   I agree, each year LH is worse and worse. I avoid them if I can.
 • piotr ksiadz30 Września 2015
  +9 plus -6 minus
  Kolejny lot, jak co dwa tygodnie. Lot z Frankfurtu do Wracławia, tranzytem przez Warszawę. Frankfurt-Warszawa Lufthansa, dalej Lot.
  Siedzimy na gate, boarding mial byc o 19:05, nagle na tablicy 19:35. Czekamy pol godziny dluzej. Podchodzimy, bo coś cicho a tam informacja, że zmieniono gate na inny. Idziemy na nowy gate a tam na tablicy zamiast WARSZAWA jest AMSTERDAM. Pytamy czy stad nie powinien leciec samolot do WARSZAWY? Bramkarz wrednie odpowiada, ze wlasnie odlecial. Byla 19:37. Autokar stal jeszcze pod gate i czekal na reszte formalnosci. Bramkarz nie otwarl gate i nie chcial nam pomoc. Pomimo prosb i skomlen z naszej strony, powiedzial, ze mamy sobie isc na piechote do tej naszej Polski.
 • Robert Kuch10 Września 2016
  +3 plus -2 minus
  Nowy business zdecydowanie komfortowy. Czysty i nowy samolot A380. Po liftingu polecam linie
 • Liliana Dobrzynska16 Sierpnia 2016
  +2 plus -4 minus
  Lufthansa – tak, mamy zaufanie, ale....
  Dużo podróżujemy i przy dużych odległościach często klasą biznes. W porównaniu do innych linii lotniczych np: Emirates Airline , Turkish Airlines, Qatar Airways, a nawet nasz polski LOT - Lufthansa wypada zdecydowanie gorzej.
  Serwis –może i miły, ale tak jakoś „nienaturalnie” i sztywno. Załoga na pokładzie z pewnością z dużym doświadczeniem, ale tak jakby już zmęczona tą pracą – przydałaby się „powiew młodości” z nowoczesnym spojrzeniem . Już jesteśmy przyzwyczajeni do większej elastyczności ,naturalnego uśmiechu i luzu. Osobiście wyczuwam większą troskę w stosunku do pasażerów niemieckich.
  Ciągle mają niedobór dań, które są podane w karcie. Zarówno w jedną jak i w drugą stronę – nie mogliśmy zamówić tego co było w menu – słabo to oceniamy. Również jakość posiłków w odniesieniu do innych linii zdecydowanie niższa. O wszystko trzeba prosić, załoga wykonuje tylko „zaplanowany serwis”, a następnie znika za słynną „zasłonką”.
  Ze względu na siatkę połączeń – wybieramy Lufthansę , ale cieszymy się, że już Emirates ma dobre połączenia z Polski, a serwis pod każdym względem zdecydowanie lepszy.
 • Daniel Piotrowski07 Sierpnia 2016
  +7 plus -4 minus
  Lufthansa is the worst airlines in the world and the services were very bad and the stuffs were very lasy to help me online even on plane.regards
 • Anita Koc08 Lutego 2016
  +4 plus -6 minus
  Świetny przewoźnik!!!!!!!! Bardzo miła obsługa , profesjonalne podejście , same zalety , polecam serdecznie!!!!!
 • Natalia Rajtmajer27 Października 2015
  +4 plus -2 minus
  Lot pomiędzy Wrocław-Frankfurt oraz Frankfurt- Nowy Jork przebiegł bardzo dobrze. Bardzo miła obsługa, bez żadnych opóźnień, wszystko na plus:)
 • Igor Lukshin27 Października 2015
  +2 plus -2 minus
  Good flight

Zostaw opinię

Wypełnij pola bądź zaloguj się przez sieć społeczną
Maksymalna ilość znaków - 3000 ze spacjami.

Z komentarzem można umieścić kilka zdjęć.
Wymagania do zdjęcia: format pliku jpg / png / jpeg / gif, rozmiar pliku do 3 Mb.

 • Wybierz plik
  Plik nie został wybrany
 • Captcha
Zostawić opinię

Opinie pasażerów

POPULARNE PYTANIA